נבחרי האל

מאנגלית: הדסה הנדלר. סדרת חממה ספרותית.

רומן. הרב הראשי לישראל מוזמן על ידי האפיפיור לפגישה הקשורה בביזת בית המקדש שהתרחשה אלפי שנים לפני כן. הפרשה מקבלת מפנה דרמטי כשמתברר שמנהיג הכנסייה עורך שיחות גם עם נשיא איראן המעוניין בהשמדת ישראל.

אלפי שנים לאחר שכלי הקודש של בית המקדש נבזזו על ידי הרומאים, מקבל הרב הראשי לישראל הזמנה לפגישה חשאית עם האפיפיור החדש שזה עתה התמנה לתפקידו בוותיקן. בדרכו לרומא, הרב אינו מעלה על דעתו כי פגישה זו תהיה נקודת מפנה בחייו האישיים ויותר מכך – בחיי העם בישראל.

האפיפיור אורבנוס התשיעי, שדרכו לכהונה מפוקפקת, מחזיק באמתחתו סוד שיכול לשנות סדרי עולם. הפגישה בין השניים מתחילה סדרת אירועים אישיים ועולמיים שעלולים לזרוע הרס וחורבן. לשניהם מטרה משותפת, אך את האפיפיור מניעה מורשת שמקורה בכת דתית קנאית ואפלה.

נשיא איראן, חביב מוחבי, מחכה בקוצר רוח להשלמת תכניתו של האפיפיור. הוא יודע שהיום שבו העולם האסלאמי יקבל את מבוקשו, קרב. מי הוא האפיפיור? מה מסתתר מאחורי חזותו התמימה? מהם מניעיו וכיצד הם קשורים לנשיא איראן ולכוונתו לפתוח במלחמה כנגד ישראל? עלילת הספר, המשלבת בין מציאות לדמיון, תסחוף את הקורא על פני שנים, ארצות ודתות – עד לסיומה המפתיע.

לרכישת הספר באתר הספרים של רשת סטימצקי לחץ פה